kajakarz.png
kajaki
facebook

Na każdej zorganizowanej imprezie obowiązuje regulamin przygotowany i egzekwowany przez organizatorów. Są jednak pewne ogólnie przyjęte zasady, których przestrzegać powinien każdy turysta kajakarz niezależnie od tego czy uczestniczy w dużej imprezie czy też w indywidualnie zorganizowanym spływie. Etykieta sprowadza się do:
1. Kulturalnego zachowania na wodzie i w miejscu postoju, a także do dbałości o sprzęt, i ceremoniału wodniackiego.
2. Zawsze gdy pływamy kajakiem siedzimy w kokpicie, nogi też trzymamy w kokpicie, wchodzimy do kajaka w miękkim obuwiu.
3. Zawsze dbamy o czystość osobistą i sprzętu, starając się usuwać zabrudzenia i ewentualne gałęzie pozostałe gdy przepływamy pod drzewami.
4. Cały bagaż musi zmieścić się w kajaku - jeśli coś się nie zmieściło, powinniśmy albo ograniczyć bagaż albo poćwiczyć pakowanie.
5. Wybierając się po zakupy staramy się ubierać czysto i stosownie do pogody, zachowywać rozsądnie i spokojnie, co przychylnie ustosunkowuje miejscową ludność.
6. Po przybyciu na miejsce obozowiska na którym już ktoś jest, przedstawiamy się i spytamy czy możemy się dołączyć.
7. Jeśli organizujemy ognisko, powinniśmy przyjmować gościnie każdego kto się przy nim zatrzyma - chyba że jego zachowanie jest nieodpowiednie.
8.Obowiązkiem każdego kajakarza jest niesienie pomocy osobom, które znalazły się w niebezpieczeństwie - najpierw ratujemy ludzi a potem sprzęt.
9. Ustępujemy też na szlaku załogom słabszym i płynącym z prądem.
10. Osobom prowadzącym spływ okazujemy należyty szacunek, chociażby byli od nas młodsi lub posiadali mniejsze doświadczenie.
Nasi przyjaciele:szkoła przetrwaniagokFundacja Aby chciało się chciećmauszmaraskasuleczyno.net
aquariuspikphotography.plslupia.info
©2011 - 2019 Kajaki Słupia