Kajaki Słupia Kajaki Słupia

pytania i odpowiedzi

Spływy, które nie trwają dłużej niż 3 godziny. Wszystkie w okolicy Sulęczyna i przystani kajakowej Kajlandia.
Spływy na które musimy poświęcić praktycznie cały dzień. Oprócz kilku godzin spędzonych na wodzie, doliczyć tu trzeba przygotowanie, sugerowaną przerwę regeneracyjną, czas potrzebny na dojazd na start spływu i powrót z mety.
Spływy trwające co najmniej dwa dni, czyli spływy z noclegiem. Przez kilka dni pokonujemy znaczny dystans, nocujemy na polach namiotowych lub w kwaterach agroturystycznych, a nasze bagaże płyną z nami w kajaku lub przewożone są na poszczególne etapy spływu. Można zaplanować pokonanie najciekawszego odcinka rzeki złożonego z kilku etapów lub podjąć rękawice i spłynąć całą wybraną rzeką, od źródła do ujścia!
Są to rozbudowane spływy, których pełną organizacją zajmujemy się my. Uczestnicy spływu muszą jedynie dobrze się bawić. Zapewniamy nie tylko kajaki i niezbędny sprzęt, ale również przewodników lub instruktorów, catering oraz pełen transport uczestników na start i z mety spływu. Zostawiamy Wam możliwość modyfikowania kateringu, domówienie dzika lub zarezerwowanie wiaty biesiadnej. Możemy również zorganizować spływ na innej rzece niż te z naszej oferty.
Wstępem do procesu rezerwacji jest wypełnienie formularza kontaktowego, napisanie maila na adres biuro@kajaki-slupia.pl lub kontakt pod numerem 691350500. Po ustaleniu wszelkich szczegółów i akceptacji oferty, wpłacamy wymaganą zaliczkę. Teraz wystarczy zaczekać na dzień spływu.
Nie ma tu reguły. Zalecamy kontaktować się z nami jak najszybciej. Jeżeli to możliwe to kilka tygodni przed Wcześniej. Jeśli jednak najdzie Was nagła ochota na pływanie to odezwijcie się do nas przynajmniej dzień przed planowaną datą spływu.
Nie ma problemu. Dysponujemy flotą mogącą obsłużyć nawet większe grupy, a nasza baza jest gotowa na taką liczbę gości. Współpracujemy z firmami przewozowymi, instruktorami, ratownikami, firmami cateringowymi. Nasze dziesięcioletnie doświadczenie gwarantuje Wam profesjonalną i kompleksową obsługę. Duże, zorganizowane grupy, nie tylko firmy, często korzystają z naszych usług.
Poziom trudności oznaczyliśmy w naszej ofercie. W przypadku spływów łatwych, poradzą sobie nawet osoby po raz pierwszy siedzące w kajaku. Spływy średnie wymagają już pewnego obycia z kajakami, jednak brak doświadczenia z powodzeniem można zastąpić zapałem i zaangażowaniem. Spływy trudne i bardzo trudne zalecamy raczej osobom które mają już za sobą kilka spływów.
Niezależnie czy spływ odbywa się w upalny dzień czy w bardziej pochmurny na pewno należy zabrać ze sobą wodę oraz dodatkową odzież. Przyda się również coś do zjedzenia, kanapka, baton. Ważne jest aby chociaż jedna osoba w grupie miała ze sobą telefon. Będziecie mogli skontaktować się z nami po zakończeniu spływu.
Najlepsze są ubrania ze sztucznych materiałów, które szybko schną. Wszelkiego rodzaju odzież sportowa (wskazana termoaktywna), taka, którą możemy pobrudzić i zamoczyć. Przydadzą się również specjalne buty do wody lub sandały. Obuwie powinno zapewnić nam bezpieczeństwo gdy będziemy stąpać po dnie rzeki. Odradzamy klapki czy japonki, które nie trzymają się stopy i mogą odpłynąć. Pamiętajmy też o nakryciu głowy.
Taki ubiór wręcz wymagany jest na aktywniejsze spływy. Na łatwych trasach możemy ubrać się nieco swobodniej, ale pamiętajmy, że nawet na najprostszym odcinku można się zamoczyć lub pobrudzić.
Przyda się również kurtka lub bluza oraz coś do przebrania w przypadku aktywniejszych tras. Do każdego kajaka dostaniecie trzydziestolitrowy, wodoszczelny worek , do którego możecie się spakować.
Przy poszczególnych trasach podaliśmy orientacyjny czas spływu. Tyle spędzimy na wodzie przy spokojnym wiosłowaniu. Doliczyć tu trzeba planowane przerwy.
Dobrze trafiliście! Od początku istnienia firmy organizujemy cykliczną imprezę Hydroaktywni. Zawsze odbywa się na przełomie maja i czerwca i trwa cały weekend. Goszczą u nas nie tylko ludzie pływający od dawna, ale i amatorzy. Impreza ma charakter pikniku rodzinnego z dodatkowymi atrakcjami oraz z dużą dawką pozytywnej energii i humoru. Co roku przygotowujemy dla Was coś nowego. Sobotni dzień pełen emocji i rywalizacji wieńczy impreza z dj-em lub zespołem muzycznym, a w niedzielę odbywa się turniej siatkówki. Śledźcie nas na facebooku i na naszej stronie aby nie przegapić kolejnych Hydroaktywnych.
Specjalizujemy się w organizacji spływów kajakowych, a nie w przewozie osób. Do każdego spływu zapewniamy Wam przewóz sprzętu i transport max 8 osób w naszym busie. W tych ośmiu osobach jadą z nami m.in. kierowcy, którzy prywatnymi autami wracają po pozostałych uczestników spływu. Trasy przejazdu nie są długie i nie jest to logistyczny problem.
Możecie rozstawić auta przed spływem, tzn. we własnym zakresie przewieźć część aut na metę spływu.

Oczywiście wychodząc Państwu naprzeciw stworzyliśmy dodatkową usługę, którą jest transport wszystkich uczestników.
W ramach ceny każdego spływu gwarantujemy Wam najwyższej jakości sprzęt pływający i wiosła, certyfikowane kamizelki dla Waszego bezpieczeństwa, duże worki wodoszczelne (jeden na kajak), mapkę spływu (conajmniej jedna na grupę), parking, ubezpieczenie NNW, ognisko po spływie i możliwość odpoczynku na przystani Kajlandia. Dodatkowo transport sprzętu i przewóz max 8 osób w naszym busie. Wszystko, co jest niezbędne do Waszego bezpiecznego i komfortowego pływania.
Wszystkie pozostałe elementy są dodatkowo płatne. Znajdziecie je w zakładce pozostałe usługi .
Na spływy kilkugodzinne i jednodniowe zabierzcie tylko to co niezbędne. Przy wycieczkach kilkudniowych musicie zdecydować czy wasz bagaż pakujecie do kajaka czy, za dodatkową opłatą, przewozimy go za Wami na poszczególne etapy spływu.
Podczas spływu pić alkoholu nie można! Niestety jest to częsta praktyka wśród turystów, absolutnie przez nas nieakceptowana. Zabrania tego polskie prawo, zdrowy rozsądek, a także podstawowe zasady bezpieczeństwa. Zachęcamy do czerpania ze spływu maksymalnej przyjemności bez dodatkowych procentów. Piwko i mocniejsze trunki zostaw sobie po spływie, podczas biesiady na naszej przystani.
Auta parkujecie na parkingu na naszej przystani kajakowej Kajlandia. Dla spływów kilkugodzinnych i jednodniowych parking jest bezpłatny. Przy spływach kilkudniowych cena za postój, za każdy dzień to 5 zł/ auto. Jeśli wymaga tego logistyka, możliwe jest parkowanie w miejscu startu lub na mecie spływu. Jednak zawsze jest to bezpieczne i sprawdzone przez nas miejsce.
Tak! Można wybrać łatwy odcinek lub jeśli macie większe doświadczenie, trudniejsze trasy. Każde dziecko otrzymuje specjalną, pomarańczową kamizelkę ratunkową. Maluchy mogą płynąć w kajaku jako drugi kajakarz. Można też posadzić dziecko pośrodku kajakarzy jako trzeci "pasażer", co umożliwia specjalna dostawka . Pamiętajcie aby ilość dzieci zgłosić przed spływem.
Jeśli już wybieracie kajaki jako rozrywkę na weekend lub sposób spędzenia urlopu to bądźcie świadomi zmienności pogody. Obok olejku do opalania wrzućcie odzież do przebrania, cieplejszy polar lub kurtkę przeciwdeszczową. W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych (np. burza) możemy przełożyć spływ na inny termin. Jednak odwoływanie spływu może wiązać się z utratą części wpłaconej zaliczki.
Każda osoba korzystająca z naszych usług może nieodpłatnie odpocząć i pobiesiadować na naszej przystani Kajlandia. Można rozpalić ognisko i usmażyć przyniesione przez siebie jedzenie. Dla większych grup istnieje możliwość przygotowania cateringu: kiełbaska, karkówka, zupa, chleb ze smalcem i ogórkiem lub inne smaczne danie z naszej oferty. Można też wybrać się do jednej z kilku lokalnych restauracji.
Każda osoba biorąca udział w spływie objęta jest ubezpieczeniem NNW.
Jasne! Można skorzystać z dużego pola namiotowego na naszej przystani. Do dyspozycji będziecie mieli 4 zadaszone wiaty, bieżącą wodę, prąd, internet, ubikacje i prysznice z ciepłą wodą. Będziecie mogli rozpalić sobie ognisko lub wykorzystać własny węgiel i rozpalić jeden z naszych grillów.
Jeśli jednak namiot nie jest dla Was, możecie przyjechać swoim kamperem albo skorzystać z oferty lokalnych hoteli i domów agroturystycznych.
Kamizelka asekuracyjna lub ratunkowa potrzebna jest każdej osobie płynącej kajakiem, bez względu na wiek, doświadczenie czy umiejętności. Po to stworzono wszelkie środki bezpieczeństwa, aby je stosować i zapobiegać wypadkom - chodzi przede wszystkim o Wasze bezpieczeństwo!
Układamy logistykę i plan dnia w taki sposób, żeby czas oczekiwania na mecie był jak najkrótszy. Zazwyczaj przyjeżdżamy w ciągu 15 minut od przypłynięcia ostatniej osady z Waszej grupy. Wszystko zależy od sprawnej komunikacji i zachowania się na wodzie. Zawsze umawiamy się z Wami na wcześniejszy telefon, który pozwoli nam sprawnie przeprowadzić transport. Przy dużym natłoku pracy lub w wyniku nieprzewidzianych sytuacji, czas przyjazdu może się nieznacznie wydłużyć. W takich przypadkach zawsze będa Państwo poinformowani.

Gdzie nas znajdziesz?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress